Hoidiste mess ja künnivõistlused

 (1)
Hoidiste mess ja künnivõistlused
hoidisedScanpix

Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli õppetalu maadel toimuvad täna Eesti künnimeistrivõistlused. Võistlevad nii meisterkündjad kui ka kutseõppeasutuste noored. Oodata on võistlejaid ka välisriikidest. Samal ajal ja samas kohas toimub ka hoidiste messil.

Künnimeistrivõistlused on pühendatud Carl Robert Jakobsoni 170. sünniaastapäevale. Kündjad panevad end proovile noorte, meistrite ja vabaklassis.

Vagu ajab 34 künnimees, Olustvere kooli esindab 10 õpilast. Osalejaid tuleb ka neljast välisriigist.

Tutvustatakse ka uudseid põllutöömasinaid. Täna künnavad võistlejad rohumaad. Peakohtunik on Eesti aasta põllumees Madis Ajaots. Meistriklassis nii pöörd- kui tavaadraga võitjaks tulnu pääseb Eestit esindama maailmameistrivõistlustele, mis on järgmisel aastal Horvaatias.

Kell 11-15 peetakse Olustveres leivakoja telgis hoidiste messi. See traditsioon sai alguse 2006. aastal, kui sadakond perenaist kogunes, et kinnitada veel kord: Eestis on aastasadade jooksul valmistatud häid koduseid moose, kompotte, siirupeid, mahlu ja veine. See traditsioon on sellest peale vaid jõudu juurde saanud.

Põnevat tegvust jagub ka publikule, nii väikestele kui ka suurtele. Kes ise hoidiseid ei tee, siis Olustverest saab täna kindlasti põnevaid hoidiseid talveks koju viia.