Mõis: Lao tegutseb efektiivselt

 (22)
Meelis Lao
Meelis LaoÄripäev

Peagi McDonald’si tänavale tõstmise katse eest kohtu ette astuma pidava Meelis Laoga koos äri ajanud Jüri Mõis peab Laod äripartnerina äärmiselt korralikuks ja korrektseks. Seda eriti rahaasjades.

“Meelis Lao kasutamine kokkulepete saavutamiseks või läbirääkimistel kaalukeelena on tunduvalt efektiivsem kui inkassofirmade kasutamine. Tema meetodid on tulemusrikkad, ega Laod ilmaasjata suhtekorraldajaks kutsuta,” iseloomustas Mõis.

Lao pälvis tiitli “probleemide lahendaja” juba 1980. aastate lõpus, mil ta Hansapanga asutajatest Vene räkitit eemal hoidis. Tema teed on Hansapanga asutajatega korduvalt ristunud. Lao nimi jooksis koos Hannes Tamjärve ja Mõisaga läbi Eesti Raudtee erastamisskandaalis. Neid seostati konkursi võitnud Rail Estoniaga, kes tegi parima pakkumise, aga jäi erastamisest kõrvale, sest firmaga oli seotud finantskuriteo eest USAs tagaotsitavaks kuulutatud ja Eestis varjunime kasutanud Antonio Angotti.

Mõisa Tallinna linnapeaks oleku ajal meelitas Lao Mõisa toetajate leeri vene poliitikuid. Kui aga Robert Lepikson avalikustas, et Mart Laar lasi märki Edgar Savisaare foto pihta, siis väitsid Lao ja Mõis, et Lepikson üritas Laari šantažeerida.

Meelis Lao on aidanud ka Rain Lõhmusel lahendada Balteco osa aktsionäride vahel puhkenud tüli.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare