Näiteks kehtivad suuremal osal kindlustusseltsidest ranged nõuded tehnika – fotoaparaat, sülearvuti jne – hoidmise kohta, kirjutab finantsinspektsiooni tarbijaveeb minuraha.ee.

Pagasikindlustuse abil saad sa üldjuhul kindlustada oma reisile kaasa võetava pagasi järgmiste riskide vastu:
- pagasi vargus või röövimine
- pagasi hilinemine
- pagasi kaotsiminek, kahjustumine või hävimine transpordiettevõtte süül.

Pagasikindlustuse puhul kehtib üldjuhul ka omavastutus, mis on erinevatel seltsidel erinev. Mõnedel on omavastutuse suurus kirjas kindlustustingimustes ning summa võib olla näiteks 300 krooni, teistes seltsides lepitakse omavastutuse summa kokku lepingut sõlmides.

Vaata ka järele, millele pagasikindlustus üldse ei laiene: üldjuhul on nendeks näiteks lennukipiletid, raha, pangakaardid, kunstiesemed, antiikesemed, klaasist või muust haprast materjalist esemed, väärismetalle sisaldavatele esemed, tööriistad jne.

Pagasi hoidmisele võivad olla erinõuded

Hilisemate ebameeldivuste vältimiseks uuri kindlasti, kuidas sa pead reisi jooksul oma pagasi eest hoolitsema. Näiteks on paljud kindlustusseltsid kehtestanud erinõuded sülearvuti, videokaamera ja muu tehnika hoidmisele: seda ei tohi anda lennuki või bussi pagasiruumi ning kui tehnika ei ole parajasti omaniku isikliku järelevalve all, tuleb see hotellis anda seifi või valvatavasse hoiuruumi. Seega kui lähed päevaks randa ning jätad videokaamera oma hotellituppa, ei ole kindlustusselts kohustatud seda välja maksma, kui vargad kaamera minema viivad.

Ka pagasi autos hoidmise kohta on seltsidel erinevad nõuded. Näiteks võib olla välistusena kirjas, et kui pagas varastati autost, mis ei olnud valvega parklas, siis hüvitist ei maksta. On ka leebemate tingimustega seltse, kes määratlevad vaid, et pagas ei tohi autos olla nähtaval kohal.

Üldjuhul on välistuste loetelus ka punkt, et kindlustusseltsil ei ole kohustust hüvitada kahju, mis on tekkinud asjade kokkupuutel pagasis oleva vedelikuga. Näiteks kui ostad reisilt kaasa pudeli veini, paned selle kohvrisse ning pudeli purunemise tõttu saab kannatada terve kohvri sisu, siis kindlustusselts hüvitist ei maksa.

Esmatarbekaupade ostmisele kehtivad piirangud

Pagasi hilinemise korral on hädavajalikele esmatarbekaupadele tehtud kulutuste hüvitamine kindlustusseltside poolt reeglina seotud transpordiettevõtte süüga pagasi hilinemisel ja ka pagasi hilinemise ajaga. Näiteks vastavalt mõne kindlustusseltsi kindlustustingimustele võib õigus hüvitisele hakata kehtima alates 4-tunnisest pagasi hilinemisest, teise puhul alates 2-tunnisest pagasi hilinemisest. Kindlasti tuleb alles hoida kõik kulusid tõendavad tšekid.
Tasub tutvuda ka sellega, kuidas kindlustusselts kahju hüvitab: kas vara taastamiskulutuste või turuväärtuse järgi ning kuidas arvutatakse vara kulumist.

Kindlustuslepingus on reeglina sätestatud konkreetne tähtaeg, mille jooksul tuleb pagasi vargusest või röövimisest kohalikku politseid teavitada. Kindlustuslepingus on ka öeldud, kelle poole ja millise tähtaja jooksul veel pöörduda tuleb.