Rasvad, valgud ja süsivesikud toidupakendil

 (4)
Rasvad, valgud ja süsivesikud toidupakendil
ostukäruScanpix

Teavet energiasisalduse, valkude, rasvade, süsivesikute ja teiste toitainete kohta annab märgistusel toitumisalane teave. Kuigi paljudel toodetel on see teave toodud, ei ole selle esitamine praegu kohustuslik.

Kohustuslik on see ainult juhul, kui märgistusel esitatakse toitumisalane väide, näiteks „lahja“, „E vitamiiniga“, „kiudainerikas“.

Näiteks “rasvata kodujuustu” puhul on esitatud toitumisalane väide rasvasisalduse kohta, mistõttu peab märgistusel olema esitatud energiasisaldus ning valkude, süsivesikute ja rasvade kogus 100 grammi kohta.

Teave on abiks inimestele, kes tunnevad huvi tervisliku toitumise vastu. Kindlasti on otstarbekas vaadata pakendilt toidu rasvasisaldust, kuna rasv sisaldub toidus sageli varjatud kujul ja toit võib osutuda liiga energiarikkaks.

Vitamiinide ja mineraaltoitaine sisaldus esitatakse samuti 100 g või 100 ml toidu kohta. Lisaks näidatakse protsendina ära ka see, palju annab 100 g või ml toodet vitamiine või mineraaltoitaineid täiskasvanud inimesele soovitatavast päevasest kogusest.

Allikas: Põllumajandusministeerium