Silmakliinikud on kuum äri

 (2)

Silmakliinikud on kuum äri
C-Meri silmakliinikFoto: Scanpix/ Reuters

Investorid märkisid pööraselt Hongkongis Hiina silmakliinikuketi aktsiaid. Kuigi läinud aasta mitmed aktsiate esmapakkumised Hongkongis tõid rahakaotuse, on seekordne IPO enam kui kümne aasta kuumim, kirjutab Bloomberg.

Eraisikud märkisid vähemalt 1557-kordselt C-Mer Eye Care Holdingsi neile eraldatud aktsiad üle, ütles üks asjaga kursis olev inimene. See on 11-aasta suurima jaeinvestorite aktiivsusega vähemalt 50 miljoni dollariline IPO Hongkongis.

C-Mer, kelle investor on ka Tencent Holdingsi omanik ja Hiina üks rikkamaid inimesi Pony Ma, püüab kaasata 73 miljonit dollarit. Jaeinvestoritele pakutakse kümme protsenti pakutavatest aktsiatest. Vastavalt reeglitele võidakse jaepakkumise osa tõsta 50 protsendini, kui jaeinvestoritele esialgu pakutud aktsiad on vähemalt saja kordselt ülemärgitud.

Täna lõppeb ostukorralduste vastuvõtt ning aktsia peaks tegema Hongkongis börsidebüüdi 15. jaanuaril.

Ka Tencenti investeeringuga internetis autolaene andev ettevõte Yixin Grupi aktsia märgiti novembris enam kui 500-kordselt üle, kuid aktsia liigub täna madalamal kui IPO ajal.

Novembris pakuti ka arvutimängude tootja Razeri aktsiat, mis märgiti ligi 300-kordselt üle. Aktsia on nüüd taas kallim kui IPOs, kuid vahepeal oli pakkumishinnast odavam.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare