“Eestis registreeritud kindlustusseltsid on kohustatud esitama iga kuu andmeid finantsinspektsioonile, kuid filiaalidel selline kohustus puudub,” selgitas If Eesti Kindlustuse juhatuse liige Algis Suik, kelle sõnul ei ole avalik info piisav nende mõju hindamiseks.

Pärast Eesti liitumist Euroopa Liiduga on siin avanud oma filiaali neli kindlustusseltsi, lisaks tegutsevad mitmed nn piiriülesed kindlustuse pakkujad, kuid ELi direktiivide kohaselt teostab filiaalide üle esmast järelevalvet päritoluriik.

“Päritoluriigi pädev asutus edastab selle teabe mõistliku aja jooksul kokkuvõtlikult iga asjaomase liikmesriigi pädevale asutusele, kes seda informatsiooni taotleb,” selgitas finantsinspektsiooni juhatuse liige Andres Kurgpõld. Samas puudub mõistliku aja kohta ühine arusaam, see võib venida väga pikaks ning samas ei ole andmete avalikustamine kohustuslik.

“Välisseltside filiaalide ja piiriüleste kindlustusteenuste pakkujate kogutud kindlustusmaksete maht on hinnanguliselt võib-olla kuni 10 protsenti kogu Eestis kogutud kindlustusmaksete mahust,” ütles ERGO Kindlustuse ASi juhatuse liige Georg Männik, kuid lisas, et enamik makseid on väga suuremahuliste ja Eestis harvaesinevate riskide eest.