Link kopeeritud!

Ajujahi auhinnafond suureneb 75 000 euroniAjujahi auhinnafond suureneb 75 000 euroni
Ajujaht

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ellukutsutud Ajujahi tänavune auhinnafondi kogumaht suurenes tänu olemasolevate ja uute toetajate panusele veerandi võrra, 75 000 euroni.

EASi juhatuse esimees Alo Ivask tunnustab ja tänab nii ettevõtteid kui ka omavalitsusi, kes panustavad Ajujahi auhinnafondi. „Ajujaht on hea näide sektoriteülesest koostööst, kus alustavate ettevõtete võimestamise nimel on pannud seljad kokku Eesti riik Euroopa Liidu eraldatud vahendite kaudu, meie kohalikud omavalitsused ja erasektor,” ütles Ivask.

Eesti suurima äriideede konkursi korralduslik eelarve pärineb avalikust sektorist, aga auhinnafond sõltub toetajatest. Kandev roll lasub endiselt Ajujahi partneril SEB pangal ning väga olulise panuse annab ka Elisa Eesti. Ajujahti toetavad ka mitmed teised start-up-ökosüsteemiga seotud organisatsioonid, nagu Elering, advokaadibüroo Triniti, Ülemiste City ja Tehnopol.

Valdav osa Ajujahi kogueelarvest pärineb Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest, mis on suunatud Ajujahti EASi kaudu. Ajujahi toetajate ring on jõudsalt suurenenud kohalike omavalitsuste näol. Tänaseks panustavad Ajujahi auhinnafondi nii Harku vald, Hiiu vald, Saue vald, Tallinna linn, Tartu linn, Viimsi vald kui ka Võrumaa Omavalitsuste Liit.

Sel hooajal on Ajujahi toetajad pannud välja kaheksa rahalist eriauhinda. Eriauhindade kohta leiab täpsema info siit.

Ajujaht pikendas ideede esitamise tähtaega 5. novembrini. Idee saab esitada Ajujahi kodulehel www.ajujaht.ee.