AINULT ÄRILEHES: Ajaloolised kaadrid. Parvlaev "Tiiu" sai esimest korda vette

 (12)
Kui valmis ta tänaseks on?

Türgi laevatootja Sefine Shipyard tegi dramaatilise muusikaga video sellest, kuidas Eesti vete jaoks toodetud reisiparvlaev „Tiiu" esimest korda vette aidatakse. Protsess võttis aega 20 tundi. „Tiiu" on peaaegu valmis ning suve lõpus võtab ta ette teekonna Eestisse.

Parvlaeva „Tiiu" veeskamine toimus reedel, 29.aprillil ja see võttis aega umbes 20 tundi. Sellel aja jooksul tõmmati esmalt laev vintside abil mööda õlitatud slippi ujuvdokki, mis seejärel veeti puksiiride poolt merele, kus laev lasti vette.


Ehituslikus mõttes on „Tiiu" seisus, kus laevale on paigaldatud kõik peamised seadmed nagu masinad, abimasinad sagedusmuundurid, pumbad, kliimaseadmed ja katlad. Lisaks on laeval paigas 11 000 m torustikku, 20 000 meetrit kaableid ja üle 8000 m2 isolatsioonimaterjale. Laevakorpusest on tänaseks puhastatud ja alusvärviga kaetud juba ligi 45 000 m2 pinda

Uued parvlaevad on 114 m pikad, mahutavad 150 sõiduautot või 12 täispikka veoautot. Laevadel saavad olema päästevahendid 700 reisijale ning kahel tekil istekohti 500-le reisijale. Türgi tehases ehitatavad laevad saabuvad Eestisse 2016. aasta suve teisel poolel ning asuvad liinile alates 1. oktoobrist 2016. Parvlaev „Tiiu" hakkab reisijaid teenindama Rohuküla-Heltermaa liinil.
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare