Alexela ehitab Venemaale jalgpalli MM-iks hiiglaslikku naftabaasi

 (22)
Alexela ehitab Venemaale jalgpalli MM-iks hiiglaslikku naftabaasi
Heiti HäälFoto: Tanel Meos

Alexela Groupi suuromanik Heiti Hääle sõnul peab Alexela ehitatav Rostovi uue lennujaama naftabaas olema kahe aasta pärast valmis tankima lennukeid 2018. aasta jalgpalli MMi ajal.

"Rostovisse ehitatakse uut lennujaama ja meie ehitame sinna lennukite tankimise naftabaasi. Tallinna lennujaamal on selliseid näiteks kaks tükki - kahe konkureeriva kütusefirma omad. Aga Rostovi lennujaama koormus ja lendude hulk ületab Tallinna oma ca kaheksa korda ja meie oleme seal ainsaks teenindajaks," ütles Heiti Hääl Ärilehele. Projekti maksumus on 20 miljonit eurot.

Projekti investor on Alexela Logisticsi suuraktsionär, Hollandis registreeritud Puma Energy Europe ja seega summa otseselt Alexela bilansis ei kajastu. Alexela tegeleb aga just projektijuhtimisega. Ehitus algab selle aasta septembris ja 2017. aasta detsembris peab uus lennujaam töötama.

"Meie ülesanne on ka ehitatud infrat siis kütusega varustada. Kokku tähendab see, et lennujaamas peab olema kütusevaru ca 10 000 kuupmeetrit ehk kümme miljonit liitrit."

Heiti Hääle sõnul projektile mingit konkurssi ei toimunud, kõik toimus läbirääkimiste tulemusena. "See on ikka endiselt puhtalt suhete bisnes," tõdes Hääl.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare