Alkoholiaktsiisi laekumine jääb selgelt alla ka langetatud prognoosile

 (302)
Foto on illustratiivne
Foto on illustratiivneFoto: Sven Arbet

Kui valitsus lootis 2017. aasta eelarvet koostades, et alkoholiaktsiisi laekub aasta peale kokku 276 miljonit euro, siis 11 kuu ehk novembri lõpu seisuga oli aktsiisi kogutud 80 miljonit eesmärgist vähem.


2017. aasta novembri lõpuks oli alkoholiaktsiisi tasutud 196,6 miljonit eurot, mis on 71 protsenti eelarves planeeritust, kirjutab ERR Uudised.

Võrreldes aastataguse sama perioodiga on laekumine vähenenud 11,4 protsenti.

"11 kuu numbrid on enam-vähem ootuspärased suveprognoosiga võrreldes. Vahe võib sisse tulla detsembris, kuna maksulaekumised aktsiiside osas on väga tundlikud varumisele ja uue tõusu eel on küsimus, mis kuudes ettevõtjad varuvad ja mis mahus nad varuvad," selgitas rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna juhataja Sven Kirsipuu "Aktuaalsele kaamerale".

Kuu pärast, mil rahandusministeerium avalikustab ka detsembri andmed, saab teha kokkuvõtte kogu aasta laekumise kohta.

Tõsi on see, et suvel langetas rahandusministeerium alkoholiaktsiisi aastalaekumise prognoosi 237,5 miljonile eurole, kuid ka see tagasihoidlikum eesmärk jääb aina hoogustunud piirikaubanduse tõttu saavutamata.

Seotud lood:

Et langetatud prognoos täituks, peaks möödunud aasta viimase kuu eest laekuma aktsiisi ligi 41 miljonit eurot.

Kütuseaktsiisi on 11 kuuga laekunud 462,1 miljonit eurot ehk 83,1 protsenti eelarves planeeritust. Eelarves seatud aastaeesmärk on 556,4 miljonit. Võrreldes eelneva aasta 11 kuuga kasvas laekumine 3,4 protsenti.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare