Ametist lahkub Trumpi majandusnõunik Gary Cohn, kes kaotas võitluse terase- ja alumiiniumitollide vastu

 (7)
Ametist lahkub Trumpi majandusnõunik Gary Cohn, kes kaotas võitluse terase- ja alumiiniumitollide vastu
Gary CohnFoto: Aaron Bernstein, REUTERS

USA presidendi Donald Trumpi kõige kõrgetasemelisem majandusnõunik ja Wall Streeti hääl Valges Majas Gary Cohn teatas eile, et lahkub ametist. Cohn oli enne seda kaotanud võitluse Trumpi terase ja alumiiniumi imporditollide kehtestamise plaani vastu.

Rahvusliku Majandusnõukogu direktori Cohni ametist lahkumine viiakse ilmselt lõpule mõne nädalaga. Trump ütles Twitteris, et teeb Cohni asendaja kohta otsuse varsti. Kaks tippkandidaati on Valge Maja rahvusliku kaubandusnõukogu direktor Peter Navarro ja konservatiivne kommentaator Larry Kudlow, vahendab Reuters.

Valge Maja ametnikud ütlesid, et vaidlus tollide üle aitas kaasa Cohni otsusele ametist lahkuda, kuid ei olnud ainus põhjus. „Tema suurim missioon oli maksukärbete eelnõu, mille vastuvõtmise ta saavutas,” märkis üks ametnik.

Tegemist on järjekordse kõrgetasemelise ametist lahkumisega Valges Majas, mille tähtsust püüdis Trump eile pisendada.

„Palju, palju inimesi tahab iga töökohta. ... Ma võiksin võtta iga ametikoha Valges Majas ja mul on vaja teha valik kümne tippinimese vahel sellele ametikohale. Igaüks tahab seal olla,” ütles Trump ühisel pressikonverentsil USA-s visiidil viibiva Rootsi peaministri Stefan Löfveniga.

Cohn rääkis Trumpile oma otsusest ametist lahkuda eile, kuid nad on selle võimalikkusest rääkinud juba nädalaid, ütles üks Valge Maja ametnik.

EE konverents
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare