Ametid kontrollisid peamiselt tarbijakaitse-, kaubandus- ja võlaõigusseadusest tulenevatest nõuetest kinnipidamist. Näiteks vaatasid ametnikud, kas müügikoht on korrektselt tähistatud, kas auto kohta on esitatud nõuetekohane info, kas auto VIN-kood vastab tegelikkusele ja kas sõiduki tegelik tehniline seisukord vastab müügikuulutuses olevale infole.

Seekord olid peamisteks puudusteks üksikutel juhtudel sõiduki tegeliku tehnilise olukorra varjamine, komisjonimüügilepingute vääriti mõistmine, komisjonimüügis olnud sõiduki kohta teabe mitteomamine ja ühe ettevõtte puhul ei vastanud ostu-müügilepingud kõikidele seadusest tulenevatele nõuetele. Ametid avastasid ka ühe tähistamata ettevõtte, mille kõikidel müüdavatel autodel olid mittekorrektsed teabelehed. Küll aga ei näinud ametnikud Ida- ja Lääne-Virumaal hodomeetrinäiduga manipuleerimist ega sõiduki päritolu varjamist.

Ametid kirjutasid üles ka kõikide kontrollitud autode VIN-koodid ning nende sõidukite dokumentatsioon läbib liiklusregistri kande taotlemisel põhjaliku kontrolli. Tähelepanu pööratakse soetuse ja edasimüügiga seonduvatele asjaoludele, dokumentide ehtsusele ja sellele, kas need kajastavad tegelikke toimunud tehinguid. Jälgitakse, kas ka maksureegleid on õigesti rakendatud.

Seekord kontrollisid ametid Tika Auto OÜ-d, Wiru Auto OÜ-d, Extra Auto OÜ-d ja Autoesindus OÜ-d. Kokku kontrollisid ametnikud ligi 70 sõidukit. Tarbijakaitseamet alustas enamuste ettevõtete suhtes menetlust. Lõplikud kontrolli tulemused selguvad pärast menetluste lõppu.