„Sageli ei saa inimesed internetis oste tehes valida parimaid pakkumisi või otsustavad välismaalt mitte osta, sest kättetoimetamise kulud on liiga kõrged. Või muretsevad nad selle pärast, kuidas tagada oma õiguste kaitse, kui midagi valesti läheb. Me tahame lahendada probleemid, mis ei lase tarbijatel ja ettevõtetel täielikult kasutada võimalusi tooteid ja teenuseid internetis osta ja müüa,” märkis digitaalse ühtse turu eest vastutav asepresident Andrus Ansip pressiteenistuse vahendusel.

Tänane e-kaubanduse pakett koosneb kolmest seadusandlikust ettepanekust. Esimesega soovib komisjon tagada, et tarbijaid, kes tahavad osta teenuseid või tooteid teisest liikmesriigist, ükskõik kas interneti teel või muul viisil, ei diskrimineeritaks hindade ega müügi- või maksetingimuste osas, välja arvatud juhul, kui see on objektiivselt põhjendatud, näiteks käibemaksu ja teatavat avalikku huvi käsitlevate sätete puhul.

Teise tänase ettepanekuga tahab komisjon suurendada hindade läbipaistvust ja õiguslikku järelevalvet piiriüleste pakiveoteenuste üle.

Komisjoni kolmas ettepanek käsitleb tarbijate õiguste kaitse tugevdamist ja sellega antakse riiklikele ametiasutustele õigus kontrollida, kas veebisaidid kasutavad tarbijate geoblokeerimist või pakuvad ELi eeskirju eiravaid müügijärgseid tingimusi (nt taganemisõiguse osas); nõuda kelmusega tegelevate veebilehtede kohest sulgemist; taotleda domeeniregistripidajatelt ja pankadelt teavet vastutava ettevõtja tuvastamiseks.