Anvelti vastulause Simsonile: töö sisserände piirarvu regulatsiooniga käib juba ammu

 (32)

Andres Anvelt
Andres AnveltFoto: Tiit Blaat

Andres Anvelt leiab oma vastulauses, et Kadri Simson väide, nagu siseministeeriumis sisserände piirarvu probleemiga ei tegeletaks, on väär. Avaldame Anvelti kommentaari täismahus.

"Tänasest Eesti Päevalehest võib majandus- ja taristuministri Kadri Simsoni kommentaarist jääda ekslikult mulje, justkui poleks siseministeeriumis sisserände piirarvu probleemiga tegeletud. See ei vasta tõele."

"Siseministeeriumis valmis juba aprilli lõpus valitsuse jaoks analüüs koos ettepanekutega sisserände piirarvu senise regulatsiooni muutmiseks. Valitsus arutas teemat kabinetis 29. juunil ning otsustati moodustada laiapõhjaline töörühm. Töörühma moodustamise käskkirja allkirjastasin 28. juulil ning sinna kuuluvad lisaks siseministeeriumile esindajad 18 organisatsioonist, nii avalikust- kui ka erasektorist. Töörühm koguneb esimest korda 23. augustil ning ettepanekud sisserände piirarvu muutmiseks peab töörühm esitama 1. detsembril käesoleval aastal."

"Ligi veerandsada aastat kehtinud regulatsiooni ei saa muuta kiirustades ning kaasata tuleb kõik asjassepuutuvad osapooled. Ühtlasi tuletan meelde, et lõpliku otsuse regulatsiooni muutmise osas teeb Riigikogu, mitte valitsus. Küll aga on valitsuse ülesanne pakkuda välja lahendus, mis pole mitte ainult Eesti ühiskonnale parim võimalikest, vaid mis leiab ka laiapõhjalise poliitilise poolehoiu parlamendierakondades."

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare