ÄRILEHE FOTOD JA VIDEO: Legendaarne Balti jaama turg muutub uue hoonega tundmatuseni

 (130)

Kui Balti Jaama turule omased putkad ja heal tahtel püstiseisnud letid on juba ammu minevik, ei pea enam uut, legendaarse jaamaturu asemele kerkiva massiivse turuhoone avamist enam kaua ootama. Kinnistu arendaja Astri OÜ tegi Ärilehega valmivas turuhoones tiiru peale. Kokku on seal kolme korruse peale pinda 20 000 ruutmeetrit.

Balti Jaama turu arhitektuurilise lahenduse autoriteks on KOKO arhitektid ning turg avatakse juba järgmisel kuul. Balti Jaama turg on oma praeguses asukohas püsivalt tegutsenud alates 1994. aastast.

0-korrusele rajatakse 125 kohaline autoparkla, spordiklubi MyFitness ja sinna teeb oma poe ka Selver, esimesele ja teisele jäävad erinevad kaubanduspinnad.

Samas lubab arendaja, et turul hakkavad kauplema koos väikeettevõtjad, talunikud, kogukonnaliikmed ja suured tegijad kõrvuti, et tagada parim kaubavalik.

Nii plaanitaksegi esimene korrus eraldada traditsioonilised toidukaupade tsooniks, sinna tuleb ka tänavatoidu ala, teisel korrusel asub riideturg, tööstus- ja antiikkaupadega tegelevad poed, pop-up poed, Eesti disain ning toitlustusettevõtted.

Turg paikneb Põhja-Tallinnas, Kopli tn. 1, Vanalinna, Kalamaja ja Pelgulinna ristumiskohas. 2016. aasta jaanuaris algasid Balti Jaama turu rekonstrueerimistööd.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare