ÄRILEHE KOMMENTAAR | Tallinna Sadama erakordselt nõrk aktsiapakkumine

 (15)
Tallinna Sadama avatud uste päev
Tallinna Sadama avatud uste päev, Valdo KalmFoto: Tiit Blaat

Kui vaadata 7,3 miljoni eurost Tallinna Sadama avaliku aktsiapakkumise tasu ja pakkumise korraldajaid panku, sealhulgas maailmanimega panku, kes aktsiad müüsid, siis aktsianimekirja sirivides tuleb tõdeda, et töö tulemus on ülinõrk. Kas ei olnud huvi või ei osatud pakkuda, tulemus on küsitav.

Kui vaadata neid institutsionaalseid kundesid, kes Tallinna Sadama aktsiat märkisid, siis seal säravad SEB, Swedbanki ja LHVga seotud kliendid. Need on loomulikud investorid. Andke andeks - Citit, Carnegie'd ja Erstet neile müügiks tarvis polnud.

Mingil põhjusel märkis tohutu koguse aktsiaid ka Euroopa riikide pangandusinstitutsioon EBRD. Õnneks on ka mõned uued nimed, keda varem pole aktsiaraamatus ette jäänud. Mitutkümmet uut kutselist investorit küll ei lisandunud.

Tallinna Sadam korraldas kahel korral 30 kohtumist Euroopa kutseliste investoritega ning tuleb tõdeda, et huvi oli vilets. Kas polnud kaup hea või oli hind kõrge ehk puudus üldse investeerimishuvi, see jääb selgusetuks.

Üldiselt võib öelda, et Tallinna Sadama aktsia pole Hansapank ega Eesti Telekom, vähemalt välisfondide esmase huvi alusel on see väga tagasihoidlik.

Seotud lood:

Selles mõttes tuleb öelda, et tehti edukas pakkumine, kuna aktsiaid müüdi hinnavahemiku kõrgema serva lähedale ja kõik läks kaubaks.

Küll aga on meeldiv Eesti investorite entusiasm, kes uut aktsiat pakkumisest võtsid. Ehk leidub tähelepanu ka teistele aktsiatele.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare