ÄRILEHE VIDEO: Töötukassa juht: see on müüt, et noored küsivad palgaks 1000 eurot kätte

 (53)

Töötukassa juhi Meelis Paaveli sõnul on see müüt, et noored küsivad tööd otsides 1000 eurot kätte ja madalama töötasuga ei lepi.

"Inimeste põhiline küsimus on töötasu. Seejärel loomulikult ka töötingimused, -korraldus ja sisu," loetles Paavel, mis küsimustega inimesed töömessil tööandjate poole eelkõige pöörduvad.

"Üks müüt on, et noored küsivad 1000 eurot kätte ja siis võib rääkida. Loomulikult on töötasu tähtis, aga lõpuks on nii, et nii hästi kui läbi räägitakse, nii suur see töötasu saab olema," lisas Paavel.

Ärilehe küsimusele kui erinevad on Tallinna ja Ida-Virumaa elanike mured vastas Paavel, et kuigi hetkel on Tallinnas ja Ida-Virumaal väga erinev olukord, siis usub ta, et ka Ida-Viru keeruline seis möödub.

"See ei ole koguaeg niimoodi olnud. Praegu on erinevatel põhjustel ühes tootmissektoris keeruline aeg, aga ma arvan, et me saame sellest üle," leidis ta.

Eile korraldas töötukassa Tallinnas Nordea kontserdimajas töömessi. Messil osales 56 tööandjat ja pakkumisel oli 1400 töökohta.