Asutatud Eesti taastuvenergia koda hakkab juhtima Rene Tammist

 (13)
Asutatud Eesti taastuvenergia koda hakkab juhtima Rene Tammist
Rene Tammist, europarlamendi sotsiaaldemokraatide fraktsiooni energiapoliitika nõunikFoto: erakogu

Täna asutasid Eesti taastuvenergia tootjad ja mittetulundusühingud Eesti Biogaasi Assotsiatsioon, Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühing, Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon ning Eesti Veskivaramu Tallinnas Eesti Taastuvenergia Koja.

Koja eesmärgiks on aidata kaasa taastuvenergia laiemale kasutuselevõtmisele Eestis, kusjuures pikaajaliseks sihiks seab koda täieliku ülemineku taastuvate allikate kasutamisele energiamajanduses.

Koda soovib olla partneriks valitsusasutustele ning osaleda ühiskondlikus debatis energeetika tuleviku üle Eestis. Samuti peab koda vajalikuks arutleda taastuvenergia mõjude üle ning astuda omapoolseid samme taastuvenergia laiemaks levikuks.

Asutamiskoosolekul kinnitati koja juhatajaks seni europarlamendis sotsiaaldemokraatide fraktsiooni energiapoliitika nõunikuna töötanud Rene Tammist.

Tammiste sõnul tingis koja asutamise nii tootjate kui ka taastuvenergia toetajate ühiselt tunnetatud vajadus tegutseda selle nimel, et aidata kaasa taastuvenergia arengut soodustava, stabiilse ning pikaajaliselt ettenähtava keskkonna kujundamisele.

"Kojaga on oodatud liituma kõik, kes soovivad anda omapoolse panuse taastuvenergia laiemaks kasutuselevõtmiseks," kommenteeris Tammist.

Asutamiskoosolekul võeti vastu koja põhikiri, tegevuskava ning eelarve, valiti koja volikogu ning kinnitati ametisse juhataja.

EE konverents
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare