Bestnet avas Keilas uuendatud seadmepargiga tootmistsehhi

 (3)

Euroraha
Foto: Sven Arbet

AS Bestnet avas Keila vallas renoveeritud tootmistsehhi, kus toimub sõiduauto järelhaagiste detailide tootmine. Tehase seadmepargi uuendamiseks kasutati KredExi poolt väljastatavat tehnoloogialaenu.

Renoveeritud tehases on kaheksa uut metallitöötlusseadet, mis võimaldavad ettevõttel vähendada sisseostetavat allhanget, teatas KredEx.

Sõiduautode järelhaagiste tootmisega tegeleva Bestneti juhatuse esimehe Tõnu Lelumehe sõnul on uue tsehhi avamise näol tegemist olulise sammuga ettevõtte arengus. "Tänu seadmepargi täielikule uuendamisele suudame viia kogu ettevõtte tööprotsessi järgmisele tasemele. Tööprotsessid muutuvad nüüdsest sujuvamaks ning tunduvalt kiiremaks," sõnas Lelumees.

Bestnet oli Eestis esimene ettevõte kellele KredEx eraldas möödunud aasta oktoobris tehnoloogialaenu, mida ekspordipotentsiaaliga tööstusettevõtted saavad kasutada panga või liisingu poolt nõutava omafinantseeringu katmiseks.

KredExi ettevõtlusdivisjoni juhi Lehar Küti sõnul on Eesti ettevõtete jaoks laenu või liisingu taotlemisel suurteks probleemideks ebapiisav omafinantseering, piisava tagatise puudumine ja väike omakapital.

"Tehnoloogialaenu abil suurenevad ettevõtete investeeringud masinatesse ja seadmetesse, mis tõstab eksportijate konkurentsivõimet ja aitab seeläbi kaasa Eesti majanduse elavnemisele," ütles Kütt.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare