Eamets: Neivelti maksureformi kava erakondade omadest realistlikum

 (20)
Eelarvenõukogu pressikonverents
Raul EametsFoto: Andres Putting

Tartu ülikooli rahvamajanduse instituudi makroökonoomika professor Raul Eametsa sõnul tunduvad Indrek Neivelti ettepanekud maksureformiks realistlikumad kui erakondade omad, vahendab ERR-i uuditeportaal.

Pilt maksumuudatustest, mida erinevad erakonnad on oma valimislubadustes välja pakkunud, on suhteliselt kirju, kuid enamik neist keskendub kolme maksuliigi ümber: üksikisiku tulumaks, ettevõtte tulumaks ja sotsiaalmaks, rääkis Eamets intervjuus ETV saatele "Terevisioon".

"Kui ma natuke vaatasin neid erinevaid maksukavasid, siis tegelikult kurioosselt tundus mulle kõige realistlikum Indrek Neivelti maksukava, kes paraku ühtegi parteid ei esinda. Sest tema pilt oli kõige üldisem ja kõige laiapõhjalisem. Ta vaatas erinevaid maksuliike ja mitte ei rääkinud lihtsalt maksude alandamisest, vaid näitas ka neid katteallikaid, kustkohast siis see puuduolev raha on võimalik saada, sest see on tegelikult ju põhiküsimus," rääkis professor.

Eamets lisas, et milline kava erakondade omadest on kõige realistlikum, on keeruline öelda, sest see sõltub sellest, kes valimised võidab.

Vaata videointervjuud Raul Eametsaga ERR-i portaalist.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare