Euroopa Regionaalarengu Fondi rahvusvaheliste pereturismi atraktsioonide toetusmeetmest eraldab EAS meremuuseumile ehitustöödeks, ekspositsiooni rajamiseks ja lansseerimisega seotud tegevusteks kokku 2,07 miljonit eurot, millele lisandub sama palju riigieelarvelisi vahendeid ning alla ühe miljoni euro suurune omafinantseering.

„EASi toetusotsuse saabumine oli suur kergendus, et saaksime edasi minna ehitustööde juurde,“ ütles SA Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen. Ehitushankes osales 5 pakkujat ning hetkel käib hankemenetluse protsess eesmärgiga jõuda ehituslepinguni juunis.

Uus püsiekspositsiooniala võtab enda alla üle 1000 ruutmeetri, et näidata külastajatele senisest rohkem Tallinna vanalinna olulise osana UNESCO pärandisse kuuluvat Suure Rannavärava kompleksi ning haruldaselt hästi säilinud keskaegset koge vrakki. Ekspositsioon jutustab loo meremajandusest, kaupade ja reisijate meritsi liikumisest, tehnoloogilistest lahendustest ning inimestest selle kõige taga. Originaaleksponaate hakkavad täiendama nutikad digi- ja käed-külge lahendused, mis selgitavad esemeid ja nähtuseid nii täiskasvanutele, lastele kui ka erivajadusega külastajatele.

Koostöös Eesti Puuetega Inimeste Kojaga loodavaid võrdseid võimalusi nägemis-, kuulmis-, liikumis- ja intellektipuudega külastajatele toetavad EV100 ja Kodanikuühiskonna Sihtasutus ning meremuuseumi osalus rahvusvahelises TANDEM projektis.

Paksu Margareeta ekspositsioon plaanitakse avada 2019. aasta novembris.