Ebaõnnestunud katse: firmaautodelt jäid aasta lõpuks soovitud maksumiljonid tulemata

 (118)

Ebaõnnestunud katse: firmaautodelt jäid aasta lõpuks soovitud maksumiljonid tulemata
Foto: Hendrik Osula

Kuigi maksuametil oli muidu maksulaekumiste mõttes igati hea aasta, siis firmaautodega seotud käibemaksu muudatused aasta lõpuks loodetud miljoneid riigikassasse ei ole toonud.

Ärileht kirjutas juba aprillis, et loodetud 47 miljoni euro asemel võib aasta lõpuks firmaautodelt laekuda lisa umbes 13 milonit eurot. „Maksuameti hinnangul on sõiduautode sisendkäibemaksu arvestuse muudatuse tõttu laekunud täiendavalt käibemaksu keskmiselt umbes 1,1 miljonit eurot kuus,” tõdes maksu- ja tolliameti kontrolliosakonna juhataja Jaanus Värk toona.

Detsembris hindas maksuamet selle numbri siiski natukene positiivsemaks ning riigikassasse oodatakse autode käibemaksu muudatuse tulemusena täiendavalt 16,3 miljonit eurot, mis on siiski tunduvalt väiksem summa kui algselt loodetud 47 miljonit.

Lisaks on maksuameti hinnangul peale seaduse muudatust, mis hõlmas sõiduautodelt sisendkäibemaksu mahaarvamise piirangut, näha aga ka sõidukitelt erisoodustuse deklareerimise kasvu.

Nimelt on 2015. aasta 11 kuuga on tööandja sõiduki ja muu vara mitte ettevõtluses kasutamiselt deklareeritud erisoodustuselt tulu ja sotsiaalmaks kasvanud kokku ligi 3,1 miljoni euro võrra, mida on 16 protsenti rohkem võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare