Eesti Interneti Sihtasutust hakkab juhtima Heiki Sibul

 (23)
Eesti Interneti Sihtasutust hakkab juhtima Heiki Sibul
Foto: Arno Mikkor, Eesti Päevaleht

Alates 25. septembrist hakkab Eesti Interneti Sihtasutust (EIS) juhtima Heiki Sibul, kelle ametipalk hakkab olema 3500 eurot kuus.

EIS-i nõukogu esimehe Marika Priske sõnul on Sibul väga kogenud juht, kelle eestvõtmisel alustas Eesti esimese riigina maailmas e-hääletuse läbiviimist, teatas sihtasutus.

„On väga oluline kasutada ära Heiki unikaalseid oskusi süsteemide ülesehitamisel, et tagada Eesti domeeninime usaldusväärsus,“ lisas ta.

Sibul kandideeris ametikohale EIS-i nõukogu poolt läbiviidud avalikul konkursil.

Sibul on kaua aega töötanud riigikogu kantselei direktorina ja alates 2000. aastast juhtis ta vabariigi valimiskomisjoni tööd. Sibul on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteadusteaduskonna, ta on reservohvitser ja pälvinud presidendilt Valgetähe IV klassi teenetemärgi.
EIS nõukogu otsusega määrati Heiki Sibul juhatuse esimeheks. EIS juhatus on kaheliikmeline, juhatuse liikmena jätkab Jaanus Tehver.

Eesti Interneti Sihtasutuse juhatuse esimees Marek-Andres Kauts taandus sihtasutuse juhatuse liikme kohalt mai lõpus. Ajakirjandus heitis Kautsile ette liigset laristamist oma ametikohal.

EIS on Eesti Internetikogukonda esindav ja Eesti maatunnusega domeeninimesid haldav organisatsioon.

EE konverents
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare