Eesti IT-juht valiti olulisele rahvusvahelisele ametikohale

 (7)
Eesti IT-juht valiti olulisele rahvusvahelisele ametikohale
Siim SikkutFoto: Eero Vabamägi

Sel nädalal Lõuna-Koreas toimunud kohtumisel valiti majandusministeeriumi IKT asekantsler Siim Sikkut juhtima Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) ja liikmesriikide koostööd e-riikluse suunal.

OECD liikmesriikides e-valitsemise eest vastutavad kõrged ametnikud kohtusid Lõuna-Korea pealinnas Soulis, kus nimetati uus eesistujariik. IKT-asekantsler Siim Sikkuti kui eesistuja rolliks on suunata OECD tööd loomist ja elluviimist e-valitsemise teemades järgnevatel aastatel, olles liikmesriikide ühisvaate esindajaks.

„OECD töö suunamine digiküsimustes on Eesti jaoks suur au ja vastutus. Eesistujana tahan tõsta võtmeteemaks e-riigi arengu juhtimise parima korralduse ja maailmapraktikate võrdluse, et suudaksime liikmesriikide vahel paremini koostööd teha. Teiste maade kogemusest saab iga liikmesriik õppida, kuidas riiklike e-teenuste arengutempo kiireneks ja samas ühtlustuks kogu riigis,“ kommenteeris asekantsler Siim Sikkut.

„Sel nädalal Soulis asetleidnud aastakohtumisel jagasime kolleegidega kogemusi, kuidas e-riigi arendamisel tärkavaid tehnoloogiaid kõige paremini rakendada. Lisaks oli kõne all, kuidas riigivalitsemist järjest rohkem andmepõhiseks arendada ning mil viisil IKT-lahenduste hankimist moderniseerida,“ sõnas Sikkut.

„E-riikluse arengu globaalse mõtteliidrina on OECD end tõestanud, andes järjepidevalt välja värskeid analüüse ja riikide praktikate võrdlusi. Kasutame neid ka Eestis e-valitsemise arendamisel väärt sisendina,“ selgitas Sikkut OECD tegevuse olemust ja sellest saadavat kasu liikmesriikidele.

Seotud lood:

OECD tööd e-riikluse alal juhtivate e-liidrite töögrupi kaudu, mille osalised on OECD liikmesriikides e-valitsemise eest vastutavad ametnikud ja OECD tegevmeeskond.

Töögrupi aastakohtumistel käsitletakse e-valitsemise arengu sõlmküsimusi ja vahetatakse häid praktikaid, analüüsitakse OECD koostatud uuringuid ning aasta jooksul riikide osalusel kogunenud alatöörühmade tulemid.

OECD-l on 35 liikmesriiki ja Eesti kutsuti liituma 2010. aastal, Läti kaks aastat tagasi ja Leedust sai organisatsiooni liige selle aasta suvel.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare