Eesti Pank peab kapitali 0,9 miljardi euro võrra suurendama, riigile makstav kasumiosa jääb samaks

 (7)
Keskpank on riigile maksnud 148,7 miljonit eurot
Eesti Panga nõukogu esimees Mart Laar.
Mart LaarFoto: Tiit Blaat

Eesti Panga nõukogu otsustas jätkata senise kasumijaotuse strateegiaga, mille kohaselt annab keskpank riigile oma mullusest kasumist 0-25 protsenti. Alates 1992. aastast on Eesti Pank oma kasumist eraldanud riigieelarvesse kokku 148,7 miljonit eurot.

Eesti Panga 2017. aasta kasumi jaotamist hakkab nõukogu arutama järgmisel korralisel istungil 3. aprillil.

Nõukogu otsus lähtus keskpanga teatel sellest, et Eesti Panga kapitali suhteline tase peab kasvama euroala keskpankade keskmise tasemeni, kuna ühiste rahapoliitiliste otsuste tegemisel vaadatakse eurosüsteemi kui terviku kapitali ja riskide suhet. See tähendab vajadust tõsta kapitali taset umbes 0,5 miljardi euro tasemelt 1,4 miljardi euroni.

Eesti Panga laiendatud omakapital suhtena rahapoliitilistesse riskivaradesse on euroala keskpankade seas üks madalaimaid.

Alates 1992. aastast on Eesti Pank oma kasumist eraldanud riigieelarvesse kokku 148,7 miljonit eurot.

Samuti toimus nõukogus keskpanga 2017. aasta aastaaruande nõukogu peatüki teine lugemine ja aastaaruande esimene lugemine. Lisaks said nõukogu liikmed ülevaate keskpanga eelmise aasta tööplaani ja eelarve täitmisest ning president Ardo Hansson andis tavapärase ülevaate euroala majandusolukorrast.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare