Keskkonda haldava ettevõtte OÜ Iexpressi juhi Juhan Kuuskemaa sõnul on veebileht üheks sammuks, mis IKEA kaubamärgi Eesti kliendile lähemale toob. „Soomest IKEA poest mööbli ja kodukaupade ostmine on tuttav juba paljudele eestimaalastele, niisamuti lootus, et ettevõte avaks kaupluse ka Tallinnas. IKEAEXPRESSi keskkond on suurepäraseks vaheetapiks nende kahe võimaluse vahel. Tellimine on lihtne, kauba saab kätte kiiresti ja võrreldes ise Soome mööbli järgi minemisega on kulud kordi väiksemad,“ loetles uue teenuse eeliseid Kuuskemaa.

Seni on eestimaalased IKEA tooteid käinud kas ise Soomest ostmas või tellinud läbi sõprade-tuttavate, kes suurema autoga aeg-ajalt Soomes käivad. Samuti on turul teenusepakkujaid, kes koguvad kokku suurema koguse tellimusi ning lähevad alles siis kaubale järele. Mõlema võimaluse miinusteks on suhteliselt kõrge hind ja kauba ebaregulaarne vedamine. Vahel ka ebausaldusväärne teenusepakkuja.

IKEAEXPRESSi veebikeskkonnas tehtud ostud komplekteeritakse aga juba Soomes IKEA kaupluses ning transporditakse regulaarse kaubasaadetisena iganädalaselt Tallinna. Tallinnas võib kaubale ise lattu järgi tulla või lasta see kulleril koju tuua. Samuti pakutakse ostudele järelmaksu võimalust.

OÜ Iexpress ei ole IKEA ametlik esindaja Eestis, vaid sõltumatu transporditeenuse pakkuja, keda varustavad Soome lepingupartnerid.