Eestis arendatud automaatrobotid alustavad toidu ja pakkide kojukannet Euroopas

 (24)
Starship pakirobot
Starship pakirobotFoto: Ilmar Saabas

Starship, mille arenduskontor asub Tallinnas, on testinud roboteid üheksa kuu jooksul kaheteistkümnes riigis ning on valmis esmakordselt asuma kojukannet tegema selle eest maksvatele klientidele.

Seega järgmine kord, kui Londonis kasutada toidu kojukande mobiilirakendust Just Eat võib toidupaki sulle ukse juurde tuua hoopis kuuerattaline robot, kirjutas MarketWatch.

Starship Technologies teatas täna, et Just Eat ja Pronto hakkavad kasutama roboteid Londonis ning Metro ja Hermes viib need Düsseldorfi Saksamaal ja Berni Šveitsis, lisaks ka ühte seni veel nimetamata Saksa linna.

Starshipi tegevjuht Allan Martinson ütles, et igas piirkonnas äri alustamine tähendab viie kuni kümne roboti saatmist linna ühte või kahte erinevasse ossa. Ta ütles, et Starship tõenäoliselt teatab lähiajal ka laienemist veel uutesse piirkondadesse, sealhulgas mitmesse USA linna.

Väikesed robotid on disainitud tegutsema kõnniteedel. Nad suudavad kanda kuni 10 kg raskuseid pakke ning liikuda kiirusega kuni kuus kilomeetrit tunnis.