Nagu varasematel aastatel, olid ka sel aastal tehnoloogiapioneeride hulgas ülekaalus USA ettevõtted, kes moodustasid rohkem kui kaks kolmandikku kõigist ettevõtetest. Neile järgnesid Suurbritannia (4 ettevõtet, sh TransferWise), Iisrael ja Holland (2) ning Kanada, Saksamaa, Iirimaa, Itaalia, Rootsi ja Taiwan (Hiina).

Peamiselt Londonis tegutseva, rahvusvaheliste rahaülekannete firma TransferWise'i lõid Taavet Hinrikus ja Kristo Käärmann 2011. aastal, ettevõttel on täna enam kui 350 töötajat ja 360 valuutavahetussuunda.

49 ettevõttest koosnevasse lõppnimistusse valis TransferWise'i välja valdkonna ekspertidest koosnev žürii. Valituks osutumine tähendab ettevõttele ligipääsu maailma ühele mõjukaimale äri- ja poliitilisele võrgustikule, samuti kutset Maailma Majandusfoorumi sügisesele kohtumisele Hiinas ning iga-aastasele tippkohtumisele Davosis.

"Maailma Majandusfoorumi tehnoloogiapioneeride hulka kuuluda on meile suur au. Lõime TransferWise'i seetõttu, et nägime, kuidas õiglasem ja läbipaistvam rahaülekannete teenus võiks olla kasulik miljonitele üle maailma. Täna vahendab TransferWise rohkem kui 700 miljonit euro eest rahaülekandeid kuus. Seeläbi säästame oma klientide jaoks rohkem kui 31 miljonit eurot," ütles Taavet Hinrikus.

"5, 10 või isegi 20 protsenti rahaülekannete kogusummast kulub tihti pankade ja valuutavahetajate teenustasudele. Sellel on märkimisväärne mõju nii inimeste eludele eraldivõetuna kui ka globaalse majanduse arengule tervikuna. Meie pikaajaline nägemus on, et raha liiguks vabalt ning inimesed oleksid õiglase finantssüsteemi keskmes," lisas Hinrikus. Varasemate tehnoloogiapioneeride hulka kuuluvad Google (2001), Wikimedia (2007), Mozilla (2007), Kickstarter (2011) and Dropbox (2011).