Ekspordi kasv kolmandas kvartalis aeglustus

 (1)
Eksport
EksportFoto: Sipa Asia, Vida Press

Kolmandas kvartalis kasvas eksport 4 protsenti, import kerkis samas 6 protsenti ja kaubavahetuse puudujääk jõudis 390 miljoni euroni.

III kvartalis kasvas enim metalli ja metalltoodete (54 miljonit eurot), puidu ja puittoodete (41 miljonit eurot) ning mineraalsete toodete (35 miljonit eurot) väljavedu. Samal ajal vähenes oluliselt elektriseadmete eksport (90 miljoni euro võrra).

Impordis kasvas enim metalli ja metalltoodete (57 miljonit eurot), mehaaniliste masinate (51 miljonit eurot) ning transpordi¬vahendite (45 miljonit eurot) sissevedu. Elektriseadmete sissevedu vähenes (48 miljonit eurot). Esimese üheksa kuuga kasvas kaupade eksport 8% ja import 9% eelmise aasta sama perioodiga võrreldes.

Kaupade ekspordi peamised sihtriigid olid Soome (17% Eesti koguekspordist), Rootsi (14%) ja Läti (9%). Eksport kahanes enim Hollandisse (30 miljonit eurot), kuhu viidi vähem mineraalseid tooteid. Eksport kasvas enim Saksamaale (13 miljonit eurot) ja Soome (12 miljonit eurot). Saksamaale suurenes elektriseadmete ning Soome metalli ja metalltoodete ning mehaaniliste masinate väljavedu.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare