Majandusministeeriumi (MKM) uuendatud ja elektriautosid puudutav määrus suurendab ka heitgaasita sõidukite mudelivalikut. Nii on varsti Eestis võimalik valida mitte ainult väikeste, sotsiaaltöötajatele jagatud elektriautode vahel, vaid ka suuremaid, samuti elektrimootori jõul liikuvaid sõidukeid nagu Renault Kangoo ja Nissan Leaf, kusjuures Nissan otsustas oma mudeleid Eestis müüma hakata plaanitust tunduvalt varem ehk juba selle aasta aprillis.

Juba praegu võib linnapildis näha paari Nissani elektriauto demoversiooni, mida katsetavad nii sissetoojad kui ka tänasest näiteks Eesti Päevalehe ajakirjanik Raivo Murde. Siiski – autot endale ihkav klient ei pea samuti ootama kauem kui kevadeni. Kui praegu nurisetakse n-ö katseautodena Eestisse toodud Mitsubishi iMiEV-i ja Citroën Z-Cero üle, et ühe laadimisega saab sõita parimates tingimustes 150 kilomeetrit, aga külma ilmaga heal juhul kõigest 70 km, siis Leafi sõiduulatust reklaamitakse kuni 175 kilomeetrini.

„Eestis kujunevad sõiduki jooksvad kulud võrreldavaks sõidukiga, mis tarvitab ühe liitri bensiini saja kilomeetri kohta,” rääkis Nissani turundusjuht Henri Daum. Ta lisas, et huvi autode vastu on suur. „Tahaksime ikka neid rohkem kui paarkümmend,” ütles Daum.

Leafi hind nagu teistelgi elektriautodel on suhteliselt krõbe. Kuigi riik koos KredExiga jagab autode soetamiseks toetusi, makstes kinni pool auto hinnast või kuni 18 000 eurot, jääb Leaf 40 000 hinnapiirile, millest keskkonnasäästlikul autoomanikul tuleb seega välja käia üle 20 000 euro suurune summa.

Ka MKM on võrrelnud Nissan Leafi näiteks bensiinimootoriga töötava Škoda Octaviaga, kusjuures mõlemad autod on pärast riigitoetuse saamist samas hinnaklassis.