Elektriauto: vaata, mis autod hakkavad meie sotsiaaltöötajaid vedama

 (27)
Lisatud fotod ja video!
Elektriauto: vaata, mis autod hakkavad meie sotsiaaltöötajaid vedama
Mitsubishi iMiev

2012. aastaks saabub Eestisse kokku tuhatkond uut Mitsubishi elektriautot iMiev ning üle koduriigi ehitatakse kokku 250 laadimiskohast koosnev taristu, sedasi sätestab täna allkirjastatud leping riigi ja Mitsubishi vahel.

Mitsubishi Corporation ostab Eestilt 10 miljonit ühikut saastekvooti ning ühe osana tehingust tarnib tuhatkond elektriautot iMiev, millest 507 lähevad kohalikesse omavalitsustesse sotsiaaltöötajate kasutusse, kes hakkavad nende masinatega tegema visiite oma hoole all olevate inimeste juurde.

Uued elektriautod meenutavad pigem muna või Jaapani kiirrongi, kuid on vastupidavad, kiired ning väga odava kilomeetrihinnaga.

Sotsiaalministeeriumi asekantsler Riho Rahuoja ütles Delfi Majandusele, et väidetavalt on sellise autoga ühe kilomeetri läbimise hind kuskil 1 eurosendi juurde, mis muudab autod just atraktiivseks sotsiaalsfääris.

"Kindlasti annavad need autod tugeva kokkuhoiu võrreldes tänasega," sõnas Rahuoja.

Mitsubishi iMiev on vaid 47 kilovatise võimusega elektriauto, kuid mis suudab aretada maksimaalselt 130kilomeetrist tunnikiirust ning ühe laadimisega sõita kuni 160 kilomeetrit.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare