Investeeringutest ligi poole ehk 18,4 miljonit eurot moodustas elektrivõrgu uuendamine ja töökindluse tagamine, 12,2 miljoni euro eest paigaldati kaugloetavaid arvesteid ning 8,8 miljonit eurot suunati elektrivõrguga liitumiste ja klientide tellimustööde ehitamisse.

„Investeeringute puudumine iseseisvumise algusaastail nõuab täna elektrivõrgu ulatuslikku uuendamist, mis tähendab ehitamiseks vajalikke elektrikatkestusi," selgitas Elektrilevi juhatuse esimees Tarmo Mere ehitustöödega kaasnevaid ebamugavusi. „Palume mõistmist ja vastutulelikkust katkestuste kokkuleppimisel. Ehitustööd aitavad ära hoida ootamatuid katkestusi, mis kokkuvõttes on veelgi ebameeldivamad."

Kordagi ei ole tänavu elektrikatkestusi olnud 63 protsendil ehk 415 614 Elektrilevi võrgus asuval majapidamisel ja ettevõttel. „See number näitab rahvastikutrendidest tekkivaid väljakutseid elektrivõrgu investeeringutele hajaasutuses," selgitas Elektrilevi juhatuse esimees. „Inimesed kolivad suuremate keskuste suunas, kuid 40-50 aastaks ehitatud elektriliine sama mobiilselt ümber paigutada ei saa."

Tavapärasest tormisem juuni tekitas rohkem elektrikatkestusi Lõuna-Eesti majapidamistele. „Kaks järjestikust tormi tõstsid juunikuu rikete arvu võrreldes eelneva kuuga kolmekordseks," tõdes Mere. Esimese poolaasta 8669 riket elektrivõrgus on aasta varasemaga 2031 rikke võrra vähem, kuid rikkeliste elektrikatkestuste kestus on majapidamise kohta kasvanud 14 minuti võrra 83 minutini.

2016 esimese poolaasta suurimad valminud ehitustööd on Kuusalu, Vastse-Liina ja Läätsa piirkonnaalajaamad. Poolaastaga vähenes vananenud paljasjuhtmete hulk elektrivõrgus 1141 kilomeetri võrra, mille järel on ilmastikukindel 75 protsenti madalapinge ja 27 protsenti keskpinge elektrivõrgust.