Estonian Airi lennukid hakkavad kandma Eesti lindude nimesid

 (21)

Estonian Airi lennukid hakkavad kandma Eesti lindude nimesid
Foto: Mati KoseDelfi

Estonian Airi värvides Embraeri lennukid hakkavad kandma Eesti lindude nimesid, mille leidmiseks kuulutas ettevõte välja avaliku nimekonkursi. Nimekonkurss toimub kahes osas ning koostöös Eesti Ornitoloogiaühinguga.

Kuni 1. mai õhtuni saab Estonian Airi kodulehel esitada Eesti linnustikku kuuluvate lindude nimevariante, teatas lennufirma.

2. mail valib Eesti Ornitoloogiaühingu ja Estonian Airi liikmetest koosnev žürii välja 20 kõige sobivamat kandidaati, kelle kasuks on võimalik hääletada kuni 3. maini.

Estonian Airi kommertsjuhi Rauno Parrase sõnul ootab lennufirma praegu pakkumisi esimese nelja kohale jõudnud ja juba kasutuses oleva lennuki nimede tarbeks.

„Stiliseeritud suitsupääsuke on Estonian Airi logol ja lennukitel olnud juba läbi aegade põhiline graafiline element. Suitsupääsukese pesapaigatruudus on erakordselt suur – igal aastal läbivad nad ligi 10 000- kilomeetrise rändetee ning tulevad taas tagasi omakssaanud pesitsuspaika,“ lausus Parras.

„Pikemas perspektiivis hakkab kogu lennukipark kasutama kohalike linnuliikide nimesid – näeme seda ühe võimalusena, kuidas Eestit välisturistidele tutvustada, ning usutavasti sunnib see ka Eesti inimesi oma pilgu senisest enam üles suunama,“ lisas Parras.

„Eesti rahva üheks suurimaks rikkuseks on meie kultuur ja loodus, sealhulgas linnud. Eesti on üleilmse tähtsusega lindude rändetee keskmeks. Lennart Meri edendatud eestlaste ja teiste soome-ugri rahvaste veelinnurahva kuvand on sügavalt tähenduslik: Siberi avaruste veelinnud võtavad igal sügisel ette sama teekonna kui meie rahva esivanemad, kes taiga ja tundraaladelt Läänemere kallastele välja jõudsid,“ selgitas Mati Kose Eesti Ornitoloogiaühingust.

Eesti lindude nimedega saab tutvuda Eesti Ornitoloogiaühingu kodulehel.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare