Ettevõtted värbavad tulevasi töötajaid otse koolipingist

 (4)

Kohtla-Järve, Viru Keemia Grupp
Kohtla-Järve, Viru Keemia Grupp Foto: Sven Arbet

Kvaliteetse tööjõu otsingul püüavad ettevõtete esindajad mõjutada enda kasuks otsustama juba ülikoolide esimese kursuse tudengeid. Tööandjad annavad endale aru, et tööjõuturult töötajate värbamisel on eelis neil, kes suudavad kiiremini tegutseda. Üliõpilastele on sellised kohtumised aga motivatsioonitekitajaks, kirjutab ERR.

Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledžisse sel aastal sisse astunud 220 tudengist kaks kolmandikku omandavad haridust kaugõppe teel. Kohe esimesel koolipäeval panid neile silma peale kohalikud ettevõtted, kes käisid ennast tudengitele tutvustamas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Põlevkiviõli ja põlevkivikeemia tootmisettevõtte VKG personaliosakonna juhataja Tea Allikmäe sõnul on ettevõttel huvi just kaugõppes õppiva tudengi vastu.

"Ta on täiskasvanud inimene. Nemad ei tule siia oma aega raiskama, nad tulevad kooli õppima. Konkurente on ümberringi palju ja kes ees, see mees. Räägid, kes sa oled, mida sa tahad - äkki keegi koputab meie uksele, meil on uks kogu aeg lahti," rääkis Allikmäe.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare