Facebooki endine president ütles välja, mis on rikaste inimeste peamine eelis

 (14)
Facebooki endine president ütles välja, mis on rikaste inimeste peamine eelis
Foto: Gonzalo Fuentes, REUTERS

Esimene Facebooki president ja Napsteri looja, miljardär Sean Parker, ütles, et rikaste inimeste peamine eelis teiste ees on ligipääs kõrgeimal tasemel meditsiiniteenustele. Lisaks ütles ta, et kui anda miljardäridele sada aastat eluaega juurde, siis saaks inimiesed alles teada, mida varanduslik ebavõrdsus tähendab.

„Kuna olen miljardär, siis on mul ka parem juurdepääs tervishoiule," ütles ta ühel hiljutisel üristusel. Ettevõtja usub, et rikastel on suurem šanss elada laua ja kasvatada oma jõukust.

„Andke meile, miljardäridele, sada aastat juurde ja te saate teada, milline varaline ebavõrdsus tegelikult välja näeb," ütles 37-aastane Parker.

Ameerikas on teema aktuaalne, sest ravikulud suurenevad seal pidevalt. Statistika näitab, et 2016. aastal kulus ühel inimesel raviteenustele ja ravimitele keskmiselt 10 345 dollarit.

2016. aastal asutas Parker Vähi Immunoteraapia Keskuse, mis on uurimisasutus, mille eesmärgiks on kiirendada innovatsiooni vähiuuringute valdkonnas. Tema enda fond, Parker Foundation, andis selle keskuse heaks 250 miljonit dollarit.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare