Finantsinspektsioon: Krediidipanga aktsiad müüdi kahtlusi tekitaval viisil


Finantsinspektsioon: Krediidipanga aktsiad müüdi kahtlusi tekitaval viisil
Finantsinspektsiooni juht Raul Malmstein võttis Krediidipanga aktsiamüügi luubi alla.----

Finantsinspektsioon uurib, kas Kreediidipangas osteti varjatult oluline osalus.

Finantsjärelevalve kontrollib hetkel, kas ettevõtete kaudu, kes ostsid Moskva Pangalt Krediidipanga aktsiaid, võidi tegelikult omandada pangas oluline osalus. „Kui menetluse tulemusena selgub, et tegemist on olnud olulise osaluse omandamisega, taotlemata selleks olulise osaluse luba, on Finantsinspektsioonil õigus ettevõtte või ettevõtete grupi omanduses olevate Krediidipanga aktsiate hääleõigus peatada,“ ütles Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Raul Malmstein. „Juhul kui järelevalvel on alust kahtlustada võimaliku olulise osaluse omamist, alustab Finantsinspektsioon vastavasisulist menetlust ka ettevõtte või ettevõtete grupi osas, kelle osalus pangas on igaühel eraldiseisvana alla 10%.“

Muutused Krediidipanga omanikeringis, mille käigus Moskva Panga osalus Krediidipanga aktsiakapitalis hiljuti vähenes, on olnud ja on jätkuvalt finantsjärelevalve kõrgendatud tähelepanu all. Seda seetõttu, et Malmsteini selgitusel on Moskva Pank müünud Krediidipanga aktsiad ettevõtetele, sealhulgas Küprosel registreeritud ettevõtetele, viisil, kus ettevõtete osalused jäävad vahetult alla olulise osaluse ehk 10% piiri. Kui ettevõte või eraisik omandab üle 10% mistahes krediidiasutuse aktsiatest, on tal kohustus selleks eelnevalt taotleda olulise osaluse luba Finantsinspektsioonilt. Sellist luba Finantsinspektsioonilt taotletud ei ole.

Finantsinspektsioon rõhutas, et omanikevahelised vaidlused ei puuduta hoiustajaid ega mõjuta panga toimimist. Hoiused pangas on tagatud, lisaks kehtib Euroopa Liidus regulatsioon, mille kohaselt pankades olevad hoiused on ka läbi tagatisskeemi tagatud 100 protsendi ulatuses 100 000 euro suuruses summas iga inimese ning ettevõtte kohta ühes krediidiasutuses.” 


 

EE konverents
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare