Firmaautoga kihutamine toob tulumaksukohustuse

 (47)
Kiiruskaamera
KiiruskaameraFoto: Ilmar Saabas

Mis juhtub siis, kui ettevõtte nimele saadetakse trahviotsus? Kas trahvid ja intressid tohib kuludesse kanda? Ja kes tasub tulumaksu, kui uljas juht trahvi ise kinni maksab?

Äripäeva teemaveebis raamatupidaja.ee annab küsimusele vastuse Leinonen OÜ nõustamisüksuse juht Tõnis Elling, kelle sõnul on paljud ettevõtjad kokku puutunud olukorraga, kus ametisõite tehes sõidetakse lubatust suurema kiirusega kiirusekaamerasse või politsei radarisse ning firma nimele saadetakse trahvihoiatus või trahviotsus.

Tulumaksuseaduse alusel ei ole ettevõtlustulust lubatud kuludena maha arvata seaduse alusel määratud trahve ja sunniraha ning maksukorralduse seaduse alusel tasutud intresse. "Ehk siis firma nimele määratud trahv ei ole kulu, mida saaks ettevõtlustulust maha arvata ja seega toob see kaasa tulumaksu kohustuse," selgitas Elling.

"Küll aga on paljudele üllatuseks see, et tulumaksukohustus jääb firmale ka siis, kui roolis olnud juht ise trahvi kinni maksab ja firma mingeid kulutusi selle trahviga seoses ei tee. Vähemalt nii on praegu maksuhaldur oma seisukoha kujundanud ja sellisest praktikast lähtutakse," selgitas Elling.

Loe pikemalt Äripäevast

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare