Ford Mondeo krooniti Eesti aasta autoks

 (3)
Ford Mondeo krooniti Eesti aasta autoks
Kaia Liivamägi

Eesti autoajakirjanikud valisid Ford Mondeo aasta parimaks uustulnukaks. Kaks Eesti populaarsemat autot – Honda CR-V ja Toyota Auris/Corolla, ei pääsenud pjedestaalile.

Fordi keskklassi mudelile andsid maksimumpunktid 20 ajakirjanikust 13. Selle tulemusega edastas Mondeo mäekõrguselt teiseks tulnud Kia cee'di. Kia jaoks on see aga igati hea tulemus, sest esmakordselt pääses Korea auto tiitlivõistluse finalistide hulka.

Ford Mondeo teenis ajakirjanike silmis kiitust hea juhitavuse, ruumikuse, disaini ja sõidumugavuse eest. Uus Mondeo ei ole automaailma toonud midagi revolutsioonilist, kuid olemasolev tehnika on hästi sobitatud ning lõpptulemus on väga hea. Mitmetes võrdlustestides on Ford Mondeo osutunud omas klassis parimaks.

Eesti aasta auto valimine toimub kahes voorus. Esmalt tuli igal žüriiliikmel nimetada vabas järjestuses kümme aasta jooksul Eestisse jõudnud asjalikumat autot. Esitatud nimekirjade kõrvutamisel selgusidki need kuus sõidukit, mis pääsesid lõppvooru konkureerima “Eesti aasta auto 2008” tiitlile.

Ajakirja Tehnikamaailm eestvedamisel valiti Eesti aasta autot tänavu juba seitsmendat korda. “Aasta auto 2007” tiitli võitis Škoda Roomster.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare