FOTOD: Loodava Eesti Ühistupanga liikmete seast leiab mitmeid tuntud nimesid

 (24)
Tallinna linna nimel kirjutas liikmelepingule alla Edgar Savisaar.
Tallinna linna nimel kirjutas liikmelepingule alla Edgar Savisaar.Foto: Eero Vabamägi

Täna peeti Swissotel Tallinna 30. korrusel Eesti Ühistupanga asutajate I koosolek. Tallinna linna poolt algatuatud idee on saamas üha reaalsemaks ning tänasel üritusel selgus, et minimaalne liikmete arv ehk 50 on kindlalt koos. Selgusid ka mõned huvitavad nimed, kes liikmestaatusest huvitatud on.

Juba varem oli teada, et panga nõukokku hakkavad kuuluma Ain Hanschmidt ja Jüri Mõis. Veel üheks nõukogu liikmeks on pangandustegelane Mart Sõrg.

Liikmeteks on lubanud aga hakata teiste seas ärimehed Neinar Seli, Oliver Kruuda ja Vello Kunman. Ettevõtetest Juhan Särgavale kuuluv Saidafarm ning Jaanus Muraka juhitav E-Piim. Lisaks ka Eesti Evangeelne Luterlik Kirik ja mitmed Eesti hoiu-laenuühistud. Oma tervituse panga loojatele saatis Arnold Rüütel.

Tänasel asutajate koosolekul öeldi, et tegelikult võiks juba täna minna Finantsinspektsiooni tegevusluba taotlema, aga ühistu puhul on vaja, et kõik liimed saaksid enne panga põhikirja ja muu osas sõna sekka öelda. Lisaks registreeritakse praegu liikmeid, keda pidi olema juba kindlalt üle 50 (minimaalne arv, et ühistut luua saaks).

Ain Hanschmidt liikmeks astumas. Foto: Eero Vabamägi

Panga liikmeks saab füüsiline isik, kui ta paneb panka vähemalt 350 eurot ning juriidiline isik, kui ta panustab vähemalt 1500 euroga.

Pank loodetakse avada järgmise aasta suvel või sügisel. Finantsinspektsiooni otsus ise võtab aega umbes aasta.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare