FOTOD: Millal saab maailm esimese triljonäri ning kuidas selline rahahulk välja näeb?

 (45)

FOTOD: Millal saab maailm esimese triljonäri ning kuidas selline rahahulk välja näeb?
Foto: Ilmar Saabas

Ärileht avaldas hiljuti tõlkeloo, kust selgus, et maailmas on kokku 75 triljonit dollarit, millest vaid 5-6 triljonit on füüsiline paberraha ja mündid. Lähemate aastakümnete jooksul kasvab raha hulk oluliselt. Seda tänu inflatsioonile ning majanduskasvule. Arvatakse, et maailma esimest eraisikust triljonäri ei näe me siiski veel ei tuleval ega järgmisel sajandil. Sellest kirjutab Celebrity Networth.

Ajalugu tunneb maailma esimest miljardäri. Me ei arvesta siin mitte inflatsiooni vaid reaalset summat pangaarvel. Selleks meheks oli 1918. aastal John D. Rockefeller. Ta suri aastal 1937 ning toona oli tal varandust tänapäevases vääringus 340 miljardi dollari jagu. See teeb temast maailma ajaloo rikkuselt teise mehe. Nimelt elas ja tegutses 12. sajandil Aafrikas kuningas Mansa Musa I, kelle varandus oli surma hetkel 400 miljardit dollarit. Aasta oli siis 1337.

Tänapäeval kuulub rekord Bill Gatesile, kel oli .com'i mulli hiilgeajal varandust 130 miljardi eest. Täna on see 50 miljardit vähem, kuid mees on endiselt maailma rikkaim inimene. Triljonist on aga nii tema kui ka kõik ülejäänud ülirikkad veel väga kaugel.

Mis aga oleks, kui triljon dollarit oleks reaalsuses meie ees? Milline oleks see vaatepilt? Vaata siit järgi.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare