Prototroni ekspertkogu esimees Priit Alamäe hindas esitatud taotluste taset vägagi kõrgeks.

„Lisaks ideele olid enamus finalistidest esitanud selge nägemuse, kellele ja miks seda toodet oleks vaja ja kuidas tulemusteni plaanitakse jõuda. Valiku tegemine ei olnud lihtne. Hindasime eelkõige meeskonna tugevust, motivatsiooni ja idee potentsiaali maailmas läbi lüüa. Valitud projektide puhul olen kindel, et prototüübi valmimine on tugev tõuge ettevõtte edasisele läbilöögivõimele," ütles Alamäe Delfile saadetud teates.

Sajast taotlusest hindasid Prototroni eksperdid toetuse vääriliseks järgmised projektid:

1. Qminder (prototüübi maksumus 3100 eurot) ideeks on ehitada portatiivne ja nutitelefoniga suhtlev stend, mis aitab inimestel vältida tüütut järjekorras seismist. Stendi abil saab võtta järjekorranumbri ning näha nutiseadmes reaalajas oma kohta järjekorras ilma kohapeal viibimata.

2. Shaka (prototüübi maksumus 11 640 eurot) ideeks on ehitada nutitelefoni audioliidesesse ühendatav tuulemõõtmisseade, mis aitab surfaritel ning golfimängijatel saada täpset ilmastikuinfot (sh õhurõhku, õhuniiskust jne).

3. Formula Battery Management System (prototüübi maksumus 10 534 eurot) ideeks on välja töötada akupakk ja aku juhtimissüsteem, mida saab efektiisuse tõstmiseks kasutada näiteks elektrisõidukites, taastuvenergeetikas või valve- ja kontrollsüsteemides.

Juba 15. detsembril koguneb ekspertkogu uuesti, et valida välja järgmised rahastamist väärivad prototüübid.