Gaasitoru ehitav Nord Stream soovib taas Eesti majandusvööndit uurida

 (55)
Nord Stream
Nord StreamReuters/Scanpix

Korra Eesti võimudelt juba eitava vastuse saanud Nord Stream esitas siinsetele võimudele uue taotluse Eesti majandusvööndis uurimistööde läbiviimiseks, et hinnata gaasitoru rajamise võimalikku piiriülest mõju merekeskkonnale.

Taotluse eesmärgiks on omandada võimalikud vajalikud load Nord Streami projektist tulenevate võimalike mõjude keskkonnaseireks Eesti majandusvööndis, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

Samas märgib Nord Stream läbi advokaadibüroo MAQS Law Firm OÜ saadetud taotluses, et "Nord Streami projekti teostatakse sõltumata käesoleva taotluse menetlemise protsessist" Soome majandusvööndis sealsete lubade alusel.

Nord Stream põhjendab uue taotluse edastamist sellega, et on töötanud välja piiriülese seireprogrammi, mis põhineb heakskiidetud Soome lõhkekehade loal ning Soome ehitusloal ja millele on lisatud keskkonnaseire Eesti majandusvööndis, mille teostamiseks Nord Stream AG välisministeeriumilt uuringuluba taotleb.

Juhul, kui Eesti vastava loa annab, asub Nord Stream seirama Eesti majandusvööndi vee kvaliteeti, merepõhja geokeemiat, bentilise selgrootute elustikku ning toru rajamise mõju kalaparvedele, merelindudele ja mereimetajatele.

EE konverents
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare