Guru rääkis, et USA oli sisenemas teise maailmasõtta, kui tema poisikesena tegi oma esimese aktsiaostu.

„Ostsin esimest korda aktsiaid 11-aastasena,“ meenutas ta. „See oli esimeses kvartalis 1942 varsti peale Pearl Harbori rünnakut. Kulutasin aktsiatele 114,75 dollarit. Kui ma oleks pannud need 114 dollarit USA aktsiaindeksisse S&P 500, raha seal hoidnud ja reinvesteerinud saadud dividendid... mis te arvate, palju see oleks täna väärt,“ küsis ta.

10 000 dollarit? 75 000 dollarit, kirjutab finance.yahoo.com. Seda on liiga vähe.

„Õige vastus on umbes 400 000 dollarit,“ vastas Buffett ise. „Nii palju sai ühe inimese eluajal teenida börsil. See on Ameerika. USA majandus annab igale investorile tohutu tagantuule.“

Muidugi pole kerge investeeringu juurde jääda. Lisaks tõusudele on börsidel ka languseid.

„Selle aja jooksul tuli ette ka palju kordi kukkumisi,“ meenutas ta. „Inimesed sattusid paanikasse. Uudiste pealkirjad olid kohutavad. Tundus, et sõtta astudes me selle ka kaotame. Kuid see on Ameerika võimas majandusmasin, mis on töötanud alates aastast 1776 ja jätkab tööd.“

„Kui mõtled, et ostan aktsiat aastaks-kaheks-kolmeks ja siis müün, et teenida kasumit. Tegelikult võib juhtuda nii, et kaotad sel moel raha,“ seletas ta. „Kuid kuidas oleks 10 või 20 dollari haaval regulaarselt S&P 500 indeksi ostmist jätkates.“

Tema sõnul pole mõtet müüa, sest nii vaid maksate rohkem teenustasusid.

„S&P 500 ettevõtted teenivad kenasti enam kui kümne protsendist omakapitali tootlust, sageli isegi aastaid 15 protsenti,“ rääkis ta. „Ja nii aastast aastasse. Nad on seda teinud demokraatide võimul olles ja vabariiklaste valitsedes. Lihtsalt laske liitintressiefektil enda jaoks töötada, hajutage riske ja teil läheb hästi.“