Hiina terminali võitis Vene raudteefirma Rail Garant

 (1)
Hiina terminali võitis Vene raudteefirma Rail Garant
Muuga sadama nn Hiina terminalis hakkab tööle Venemaa Rail Garant.Reuters

Tallinna Sadama nõukogu eelistas Venemaa raudteefirmat senisele Eesti konteinerterminalile Muuga CT.

Tallinna Sadama poolt väljakuulutatud konkursile uue konteinerterminali ala operaatori leidmiseks laekunud pakkumiste seast tunnistas ettevõtte nõukogu parimaks firma Rail Garant pakkumise, teatas sadama pressiteenistus.

Rail Garant on üks suurimaid transpordifirmasid Venemaal, mis ühendab 11 raudtee- ja konteineriveo ning ekspedeerimisfirmat. Rail Garanti teenindavate kaupade põhiliigid on söe- ja metallurgiatööstuse tooraine ja toodang, nafta- ja keemiatööstuse tooraine ja toodang, vedelgaas, puistlast ja muu tööstuslik kaup nagu näiteks suure diameetriga torud, autod, mineraalväetised ja teravili.

Kontserni vagunipark ületab 17 tuhat vagunit, firma arengustrateegia järgi ulatub 2013. aastal kontserni konsolideeritud vagunipark 50 tuhandeni, mis tagab Rail Garantile positsiooni Venemaa viie suurima transpordifirma seas. Rail Garanti omanikud on Venemaa suurärimehed Sergei Guštšin, Nikolai Falin ja Sergei Smõslov. Tallinna Sadam pidas viimase aasta jooksul läbirääkimisi kümnekonna potentsiaalse terminalioperaatoriga, kellest kaks esitasid ka konkreetse pakkumise uue ala opereerimiseks.

Tallinna Sadama nõukogu esimehe Neinar Seli sõnul kujunes otsuse langetamisel määravaks Rail Garanti uudne äriplaan kasutada terminali ennekõike just Venemaa ekspordi tarbeks, mis omakorda tähendab uusi avanevaid võimalusi ka Venemaale importijatele, kuna nii on laevaliinidel võimalus vedada täis konteinereid mõlemas suunas.

Seotud lood:

„Rail Garanti äriplaan suurendab Tallinna Sadama potentsiaali regioonis, toob siia senisest enam laevaliine ning tõstab riigi atraktiivsust välisinvestorite ees,“ ütles Seli. „Lisaks tekitab nõukogu otsus konkurentsi praeguseni sisuliselt monopoolsel seisus püsinud konteinerturul, samuti aitab see oluliselt kasvatada ka riigi omanduses oleva – Eesti Raudtee – kaubakäivet,“ tõdes Seli.

Seli pidas oluliseks ka Rail Garanti pikaajalist koostöökogemust Euroopa tuntud kaubavedajaga, Saksa firmaga Hoyer, mis toob terminali opereerimisse kaasa olulist rahvusvahelist kogemust ja sidemeid.  

EE konverents
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare