Hiinlased tervitavad Eesti kaubaronge kõrgeimal tasemel

 (18)
Välistatud pole ka kaubavoogude täielik katkemine.
Välistatud pole ka kaubavoogude täielik katkemine.Foto: Andres Putting

Hiina valitsusjuht Li Keqiang ütles reedel Jüri Ratasele, et riik tervitab igati Eesti osalemist Hiina-Euroopa raudteeühenduste loomisel, vahendas Hiina meedia. Keqiang kohtus Ratasega reedel Bulgaarias.

Ärileht on varasemalt kirjutanud, kuidas juunis pidid Eestisse saabuma esimesed Hiina kaupa täis rongid, projekti uudsusega kaasnenud asjaajamine lükkas saabumise augustisse.

Pärast äridelegatsiooni ja ametnike visiiti Hiinasse teatas logistikafirma GTS Express, et juunis saabuvad Muuga sadamasse esimesed rongid, konteinerites kümned tuhanded Hiina e-poodidest tellitud pakid. Eesti kaudu Euroopasse kaupade saatmine elavdaks siinseid vedusid ning rong on ka üldisemas plaanis mereteest 2–3 korda kiirem transpordiviis. Juba toona, aprillikuus, avaldasid mitmed transiidi asjatundjad heameelt, et Hiina rongide saabumine on käegakatsutav, ent nentisid, et väljahõigatud saabumisaegade ja -sageduste suhtes nad hinge kinni ei hoiaks.

Nimelt takerdus rongide Muugale saabumine maksu- ja tolliameti bürokraatiasse. Avastati, et kuna varem sellised rongid Eestit läbinud ei ole, pole selge, kuidas täpselt kümneid tuhandeid erinevaid ühikuid kaupa sisaldavaid konteinereid lahti tollida.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare