Iltalehti: maksutõusude tõttu ostavad soomlased Eestist 30-40% vähem alkoholi kui varem

 (234)
VODKATURISTID
Foto: Alar Truu, Õhtuleht

Iltalehti ajakirjanik, Eestis varasemast hästi tuntud Sami Lotila (mäletame tema kolumne teemadel nagu „miks Eesti mehed ujumispükstega saunas käivad“ jne) on teinud tiiru läbi Tallinna sadama piirkonna alkoholipoodide ja kuulnud seal, et soomlased enam leitiesiseid ei ummista.

Kaupluse Alcostock Cash & Carry omanik Madis Eensaar ütles Iltalehtile, et poe käive on viimase aastaga oma kolmandiku võrra langenud, ja põhja ei paista siiamaani, langus jätkub.

Soomlasi pole enam, võtab Eensaar mure kokku. Põhjanaabrid sõidavad tema kinnitusel nüüd Lätti odava alkoholi järele. Paljud alkohoolsed joogid on Eestis juba sama hinnaga nagu Soomes, varsti lähevad Eesti hinnad Soomest ette, usub ta. Näiteks veine ja vahuveine soomlased enam Eestist kaasa ei ostagi, kinnitab Eensaar.

Eesti alkoholihindadel on Iltalehti teatel otsene mõju ka laevareisijate hulgale: tänavu kolmandas kvartalis sõitis Helsingi vahet lausa kümme protsenti vähem inimesi kui mullu samal ajal.

Eesti hindu kergitab Iltalehti andmeil peale otseste maksutõusude ka kohalike töötajate palgatõus, mida tõukab omakorda takka siinne tööjõupuudus.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare