Iltalehti: Vapiano jättis töötajad rahata

 (129)
Täiendatud

Vapiano söögikoht Tallinnas
Vapiano söögikoht TallinnasFoto: Eero Vabamägi

Eestlaste juhitud Vapiano jättis noored Soomes lubatud palgata. Töötajad kaebasid firma kohtusse, kirjutas Iltalehti.fi. Nende hinnangul on Vapiano jätnud maksmata töö- ja ületunnitasusid tuhandete eurode ulatuses.

Ajaleht kirjutas, et Vapiano meelitab noori eestlasi Soome tööle lubades paremat palka. Kui Tallinnas makstakse neile 4 eurot tunnis, siis Helsinkis lubati maksta topelt. Tegelikkuses sunniti neid olema tööl ka vabadel päevadel ning tegema pikki ületunde. Ka lubatud majutus osutus pettumuseks. Ülerahvastatud korteris pidid noored magama kahekesi toas, osad ka köögipõrandal.

Kui töötajad pöördusid juhtkonna poole tasude väljamaksmise osas, suhtuti neisse tõrjuvalt. Alles pärast seda, kui noored ähvardasid pöörduda restoraniketi emafirma poole Saksamaal, maksti osad tasud välja. Vaatamata sellele jäi summa kaugele sellest, mida esialgu lubati ja kokku lepiti. Seepärast pöördusid kannatanud ka kohtusse. Söögikoha tegevjuht Tarvo Jaansoo jäi napisõnaliseks öeldes, et tema ei vastuta personaliküsimuste eest.

Loe Vapiano vastulauset siit.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare