Järelmaksukaardid võivad põhjustada pankrotilaine

 (3)

Tarbimisbuum ja vaba tagasimaksega maksekaartide Magnet ja Ego laialdane levimine võib pankrotihaldurite koja hinnangul edaspidi kaasa tuua eraisikute pankrottide arvu suurenemise.

Pankrotihaldurite koja esimehe Andres Hermeti sõnul oleneb eraisikute pankrotistumine majanduse olukorrast. “Aga arvestades praegust tarbimisbuumi ja kohatist üle jõu elamist, siis isiklikult arvan, et eraisikute pankrottide arv suureneb edaspidi kindlasti,” ütles Hermet.

Tema hinnangul on kõige ohtlikumad maksekaardid, nagu Magnet Ühispangas ja Ego Hansapangas, kuna need võimaldavad inimesel tarbida ilma enda majanduslikku olukorda kainelt arvestamata.

Kui laenu antakse tagatiste vastu ja liisingufirma reeglina saab maksehäirete korral liisitud vara endale tagasi võtta, siis nendel juhtudel ei pruugi pankrotti järgneda, märkis Hermet.

Enim eraisikute pankrotte oli aastail 1999-2001, Hermet seletas seda 1997. aasta lõpu börsikrahhi ja 1998.-1999. aasta majanduslangusega.

Avalikkusele tuntumad eraisikutest panktorivõlgnikud on aastate jooksul olnud metsaärimees Mart Erik, pankur Andres Bergmann, poliitikud Eino Tamm, Kalle Tenno ja Avo Blankin ning ajaviitekunstnik Aapo Pukk, samuti Paavo Pettai ja Toivo Kurmet. BNS

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare