Kas pensionireform paneb seadust rikkuma?

 (90)
Kas pensionireform paneb seadust rikkuma?
Foto on illustreerivFoto: Argo Ingver

Pensionireform kaotab esimese samba seose sissetulekuga, mis on tekitanud küsimuse, kas kasvab nende hulk, kes nõustuvad ümbrikupalgaga, kirjutab Äripäev.

Alles 2037. aastal täielikult rakenduv nüanss pensionireformist kerkis teravalt päevakorda, kui rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsler Dmitri Jegorov teatas reedel, et sissetulekute ja esimese samba seose kaotamisega annab riik signaali, et ülikooli minek pole nii väärtuslik kui kohe tööle asumine ning reform soodustab ümbrikupalkade maksmist.

Kaubandus-tööstuskoja peadirektor Mait Palts nentis, et kui pensioni seotus sissetulekuga väheneb, mõjutab see kindlasti motivatsiooni saada ja maksta ausalt kõrgemat palka.

„Ausalt palku maksma ja vastu võtma motiveerib see, kui isikud tunnetavad, et nad saavad raha eest midagi isiklikult vastu,“ selgitas Palts.

Nii on iseenesestmõistetav näiteks tulevaste emade motivatsioon saada enne sünnitamist võimalikult kõrget palka, sest see tagab lapsehoolduspuhkuse ajal kõrgema emapalga.

Allikas: Äripäev

EE konverents
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare