Kes on suurimad Tallinna Sadama aktsionärid?

 (31)
Kes on suurimad Tallinna Sadama aktsionärid?
Tallinna Sadama aktsiat märkinud inimesedFoto: DELFI

Varemgi Äripäeva investori topis figureerinud Andrus Rand on suurim eraisikust Tallinna Sadama aktsiat märkinud investor.

Andrus Rand sai Tallinna Sadama aktsianimekirja alusel 96 352 Tallinna Sadama aktsiat. Rand investeerib peamiselt oma firma Midas Invest OÜ kaudu, mis teenis nii 2016. kui 2015. aastatel stabiilset kasumit.

Kaugelt ei jäänud maha ka Oleg Ossinovski, kes ostis 76 890 aktsiat.

Tuntud inimestest on aktsiaid märkinud näiteks Luminori panga juht Erkki Raasuke, 5008 aktsiat. Laulja Liis Lemsalu märkis tuhat Tallinna Sadama aktsiat. Tallinki suuromanik Ain Hanschmidti kontol on 6391 Tallinna Sadama aktsiat. Alar Tammingul on väärtpaberikeskdepositooriumi andmetel 19 891 Tallinna Sadama aktsiat.

Üldarvestuses on Tallinna Sadama suurimaks aktsionäriks riik, keda esindab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium. Tuumikinvestorile kuulub 67,03 protsenti aktsiatest.

Teisel kohal on SEB Rootsi kliendikonto, kus on 5,23 protsenti Tallinna Sadama aktsiatest. Kas seal taga on fondid või eraisikutest klindid, pole selge.

Kolmandal kohal Euroopa rekonstruktsiooni ja arengupank EBRD, kes Vabariigi algusaegadel aitas siinseid panku kapitaliseerida. Neile kuulub 3,56 protsenti aktsiatest ehk 9 350 000 aktsiat.

Seotud lood:

Neljandal kohal on SEB progressiivne pensionifond, kellel kuulub 6 484 365 aktsiat ehk 2,47 protsenti aktsiatest. Seega pensionipõlveks säästude kogujad on seeläbi ka siis kui nad otse Tallinna Sadama aktsiat ei märkinud, osa saamas Tallinna Sadama aktsia käekäigust.

Viiendal kohal on LHV pensionifond L, kellele kuulub 5 174 314 aktsiat ehk 1,97 protsenti Tallinna Sadama aktsiatest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare